بيدار ایران دستگاه دستگیری تروریستی نیروی انتظامی

بيدار: ایران دستگاه دستگیری تروریستی نیروی انتظامی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل اوباما به دنیا سیاست بازمی‌گردد

اگر نگرانی ترامپ و جمهوری‌خواهان جهت نوامبر تنها حفظ اکثریت مجلس نمایندگان و سنای آمریکا بود، آنها اکنون علت دیگری هم جهت نگرانی دارند: باراک اوباما.

اوباما به دنیا سیاست بازمی‌گردد

اوباما به دنیا سیاست بازمی گردد

عبارات مهم : سیاست

اگر نگرانی ترامپ و جمهوری خواهان جهت نوامبر تنها حفظ اکثریت مجلس نمایندگان و سنای آمریکا بود، آنها اکنون علت دیگری هم جهت نگرانی دارند: باراک اوباما.

به گزارش ایسنا، به نقل از نیوزویک، باراک اوباما، مدیر جمهوری سابق آمریکا از وقت خروج از کاخ سفید سال پر مشغله ای داشته است ولی حضورش بدون جلب توجه بود. اکنون ولی گزارش ها حاکی از آن است که اوباما قصد دارد ۲۰۱۸ به عرصه سیاسی بازگردد و صحنه را جهت نقش برجسته ای منتهی به انتخابات حساس میان دوره ای کنگره آماده کند.

اوباما به دنیا سیاست بازمی‌گردد

نزدیکان چهل و چهارمین مدیر جمهوری آمریکا آینده نگری می کنند که او سال سیاسی پر باری داشته باشد که مشمول بر برگزاری کمپین و سایر کارها مردمی شود. کیتی هیل، سخنگوی او به شیکاگو تریبیون گفت: اوباما همچنان در ۲۰۱۸ فعالیت های سیاسی خواهد داشت و کمپین های زیاد و تایید نامزدهای زیاد در دستور هست.

رئیس جمهوری سابق آمریکا بخشی از سال ۲۰۱۷ را به جت گردی در سراسر دنیا پرداخت و بعد از هشت سال حکومتداری اکثر اوقاتش را صرف گردش کرد ولی هموارد تاکید داشت که او هرگز سیاست را ترک نخواهد کرد. اوباما پیش از ترک کاخ سفید متعهد شد تا به لحاظ سیاسی فعال بماند و با نامزدها همکاری کرده و آنهایی که جهت حفظ میراث و دستاوردهایش تلاش کنند، تایید کند.

اگر نگرانی ترامپ و جمهوری‌خواهان جهت نوامبر تنها حفظ اکثریت مجلس نمایندگان و سنای آمریکا بود، آنها اکنون علت دیگری هم جهت نگرانی دارند: باراک اوباما.

اوباما در ۲۰۱۷ چندین بار ترامپ را نشانه انتقادهایش قرار داد و گرچه به ندرت نام چهل و پنجمین مدیر جمهوری آمریکا را مستقیما بر زبان آورد ولی اینبار گفت که ریاست جمهوری ترامپ “یک دوره غیر عادی” را ایجاد کرده هست. به طور مشخص اوباما علیه تلاش های جمهوری خواهان جهت ملغی کردن اوباماکر سخن گفت، در حمایت از حفظ قانون داکا یا رویاپردازان موضع گیری کرد و از تصمیم ترامپ جهت خروج از تغییرات آب و هوایی انتقاد به عمل آورد.

در حالی که ترامپ در آخر نخستین سال حضورش در کاخ سفید میزان محبوبیت بسیار پایینی داشت، اوباما در وقت بازنشستگی محبوب تر شد و میزان رضایت مردمی از او به بیش از ۶۰ درصد رسید. در آخرهای سال ۲۰۱۷ اوباما باز هم میزان محبوبیتش در ایالت آلاباما که عمدتا جمهوری خواه هستند، از ترامپ بالاتر رفت.

بنابراین حضور اوباما در شروع کمپین های انتخابات میان دوره ای آمریکا باید موجب وحشت ترامپ و نامزدهای جمهوری خواه شود. در نظرسنجی ماه سپتامبر، ۵۲ درصد از پاسخ دهندگان آرزو کردند که ای کاش اوباما هنوز در قدرت بود. نقش فعال مدیر جمهوری سابق آمریکا در انتخابات ۲۰۱۸ ممکن است باز هم پایگاه دموکرات ها را تقویت کند.

اوباما به دنیا سیاست بازمی‌گردد

در ۲۰۱۷ اوباما تنها یک حضور در کمپین انتخاباتی داشت که در ویرجینیا جهت حمایت از رالف نورتام صورت گرفت و نهایتا هم او نامزد پیروز شد. در ۲۰۱۸ او این تعداد را زیاد کردن خواهد داد.

واژه های کلیدی: سیاست | سیاسی | اوباما | آمریکا | اوباما | انتخابات | اوباماکر | باراک اوباما | ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs