بيدار ایران دستگاه دستگیری تروریستی نیروی انتظامی

بيدار: ایران دستگاه دستگیری تروریستی نیروی انتظامی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نسبت به تکرار حوادث پیش‌آمده جهت دیگر فعالان محیط‌زیست دلواپس هستیم / عضو فراکسیون محیط زیست مجلس

یک عضو فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن تشریح جلسه امروز این فراکسیون با خانواده فعالان محیط زیست بازداشت‌شده و کارشناسان، نسبت به تکرار حوادث پیش‌آمده جهت دیگر فعال

نسبت به تکرار حوادث پیش‌آمده جهت دیگر فعالان محیط‌زیست دلواپس هستیم / عضو فراکسیون محیط زیست مجلس

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس: نسبت به تکرار حوادث پیش آمده جهت دیگر فعالان محیط زیست دلواپس هستیم

عبارات مهم : فعالیت

یک عضو فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن تشریح جلسه امروز این فراکسیون با خانواده فعالان محیط زیست بازداشت شده است و کارشناسان، نسبت به تکرار حوادث پیش آمده جهت دیگر فعالان محیط زیست ابراز نگرانی کرد و با بیان این که تجهیزات فعالان محیط زیست امکان استفاده در عملیات اطلاعاتی را ندارند، از گلایه بعضی خانواده ها نسبت به بی اطلاعی از اوضاع بازداشت شدگان خبر داد.
بهروز بنیادی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به برگزاری جلسه اعضای فراکسیون محیط زیست با خانواده های فعالان محیط زیست بازداشت شده است اعلام کرد: فراکسیون محیط زیست بعد از جلسه ای که روز گذشته با مسئولان قوه قضاییه، وزارت اطلاعات، شرکت محیط زیست و اطلاعات سپاه برگزار کرد، صبحگاه امروز نیز در جلسه ای دیگر ادامه مباحث روز گذشته را مورد بررسی قرار داد و بعد از اتمام این جلسه، به همراه تعدادی از اعضای فراکسیون محیط زیست در یک نشست دیگر میزبان جمعی از خانواده های فعالان محیط زیست بازداشت شده است و جمعی از اساتید و کارشناسان این حوزه بودیم.

جلسه فراکسیون محیط زیست با خانواده فعالان محیط زیست بازداشتی و کارشناسان

نسبت به تکرار حوادث پیش‌آمده جهت دیگر فعالان محیط‌زیست دلواپس هستیم / عضو فراکسیون محیط زیست مجلس

وی در تشریح نشست پیش از ظهر امروز فراکسیون محیط زیست با خانواده های فعالان محیط زیست بازداشت شده، اساتید دانشگاه و کارشناسان این حوزه گفت: این جلسه باحضور مردها محمدرضا تابش، احمد انارکی محمدی و زن ها طیبه سیاوشی، فریده اولادقباد و فاطمه ذوالقدر با جمعی از اساتید دانشگاه، کارشناسان حوزه محیط زیست و تعدادی از خانواده های فعالان محیط زیست بازداشت شده است و همچنین معاونت اسبق شرکت محیط زیست برگزار شد.

ابراز نگرانی نسبت به تکرار حوادث پیش آمده جهت دیگر فعالان محیط زیست

نماینده اصلاح طلب مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس خاطرنشان کرد: دغدغه مهم همه حاضران در جلسه این بود که باتوجه به مشکلاتی که اخیراً جهت موسسه محیط زیستی میراث پارسیان به وجود آمد و از آ ن جا که هم اکنون بیش از ۳۰۰ شرکت مردم نهاد در حوزه محیط زیست فعالیت می کنند، بسیاری از فعالان این حوزه نسبت به تکرار این اتفاقات جهت خودشان دلواپس هستند و از نمایندگان درخواست داشتند که مسئولان با دقت در این راستا، مانع از خدشه دار شدن فعالیت های شرکت های مردم نهاد و دیگر فعالیت های مردمی شوند.

یک عضو فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن تشریح جلسه امروز این فراکسیون با خانواده فعالان محیط زیست بازداشت‌شده و کارشناسان، نسبت به تکرار حوادث پیش‌آمده جهت دیگر فعال

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس دهم اضافه کرد: باتوجه به مسائلی که اخیراً ازسوی دادستانی، صداوسیما و بعضی رسانه های مکتوب و غیرمکتوب راجع به فعالیت این شرکت مردم نهاد مطرح شده است بود، در این جلسه مباحثی درمورد پرسشها تخصصی فعالیت در این حوزه عنوان شد.

تمامی فعالیت ها زیرنظر شورای عالی محیط زیست به ریاست رییس جمهور انجام می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در این رابطه گفت: ازجمله مباحثی که مورد تاکید قرار گرفت، این بود که فعالیت در مناطق حفاظت شده است محیط زیستی، چه در پروژه های داخلی و چه درمورد پروژه های یکسان بین المللی زیرنظر شرکت محیط زیست و وزارت امور خارجه بوده انجام شده است و چارچوب ها را رعایت می شود و همه این مناطق به تایید شورای عالی محیط زیست که شخص رییس جمهوری ریاست آن را برعهده دارد و جمعی از وزرا و مسئولان نیز در آن عضویت دارند، رسیده و تک تک این منطقه ها در سراسر کشور از سال ها قبل مشخص شده است اند.

نسبت به تکرار حوادث پیش‌آمده جهت دیگر فعالان محیط‌زیست دلواپس هستیم / عضو فراکسیون محیط زیست مجلس

وی با بیان این که این مناطق کاملاً حفاظت شده است هستند، گفت: اساساً فعالیت های شرکت های مردم نهاد صرفاً در همین نقاط حفاظت شده است امکان پذیر است و این شرکت های مردم نهاد حق ندارند خارج از این نقاط دست به فعالیت بزنند. پروژه هایی نظیر پلنگ، یوز ایرانی، خرس آسیایی درنای سیبری و مواردی از این دست نیز جزء همین موارد بوده اند.

تجهیزات فعالان محیط زیست امکان استفاده در عملیات اطلاعاتی را ندارد

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس راجع به ابزار و روش های مورد استفاده در این حوزه نیز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در این جلسه راجع به دوربین های مورد استفاده به وسیله فعالان حوزه محیط زیست توضیحاتی ارائه شد که بر این اساس، گفته شد این دوربین های تله متری مجهز به سنسور گرما و حرکتی هستند و با عبور هر جانداری، فعال شده است و تصویرهای را ثبت می کنند. جالب آن که این دوربین ها چندان پیشرفته نبوده و داخل کشور با قیمت حدود یک میلیون تومان خرید و فروش می شود و برد آن نیز حدود ۵ تا ۶ متر است.

یک عضو فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن تشریح جلسه امروز این فراکسیون با خانواده فعالان محیط زیست بازداشت‌شده و کارشناسان، نسبت به تکرار حوادث پیش‌آمده جهت دیگر فعال

نماینده اصلاح طلب مردم کاشمر در مجلس دهم یادآور شد: مباحثی در مورد روش های نقطه یابی و نقشه خوانی در این حوزه و رادیو تله متری حیوانات توضیحاتی ارائه شد. بر این اساس ممکن است وسیله ای روی بدن یک حیوان راه اندازی شود و مسیر زندگی و پناهگاه حیوان مورد ردیابی قرار گیرد.

این عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی همچنین در جمع بندی این بخش از سخنانش گفت: برآورد کلی نمایندگان حاضر و همچنین کارشناسان این بود که با استفاده از این وسایل اولیه و مرسوم فعالیت های زیست محیطی امکان بدست اوردن اطلاعات امنیتی و یا تصویرهای خاص وجود ندارد.

نسبت به تکرار حوادث پیش‌آمده جهت دیگر فعالان محیط‌زیست دلواپس هستیم / عضو فراکسیون محیط زیست مجلس

گلایه بعضی خانواده ها نسبت به بی اطلاعی از اوضاع بازداشت شدگان

بنیادی با اشاره به بعضی گلایه های خانواده های بازداشت شدگان اعلام کرد: متاسفانه بعضی از خانواده های فعالان محیط زیست بازداشت شده است گله مند بودند که باوجود سپری شدن بیش از ۲۰ روز از وقت بازداشت این افراد، هنوز موفق به برقراری ارتباط با آن ها نشدند. البته تعدادی از این افراد موفق به تماس های کوتاه با عزیزان ارزش شده است بودند.

سازمان زندان ها مسئول حفظ و صیانیت از زندانیان است

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه تاکید شد قوه قضاییه و شرکت زندان ها به عنوان متولی حفظ و صیانت از زندانیان، باید نسبت به سلامت این بازداشت شدگان با حساسیت بیشتری عمل کند تا بهانه به دست افراد معاند داخلی و خارجی داده نشود و هرچه سریع تر امکان ملاقات آن ها با خانواده هایشان را فراهم آورده یا حداقل امکان تماس تلفنی را برایشان مقدور شود.

وی بر اصل ۳۲ قانون اساسی نیز تاکید کرد و یادآور شد: این اصل قانون اساسی باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد و در این حوزه نیز باید توجه خاص ای داشته باشیم. ضمن آن که باید دقت شود پیش از آن که حکم قضایی به قطعیت صادر نشده، از طرح مسائلی راجع به پرونده خودداری کنیم. حال آن که بعضاً شاهدیم در بعضی رسانه ها یا از طریق بعضی مسئولان مورد بی توجهی قرار می گیرد.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس دهم اظهار داشت: به هر حال پرونده هنوز در دست بررسی است و بنابر اطلاعات نهادهای امنیتی، پرونده درحال بررسی و تکمیل است و بنابراین انتظار داریم رسانه ها به خصوص صداوسیما و مسئولان از بیان پرسشها پیش از قطعی شدن حکم خودداری کنند. ممکن است بسیاری از این بازداشت شدگان حکم برائت بگیرند و با این حساب باید مراقب حفظ آبروی افراد باشیم.

لزوم توجه به آموزش شرکت های مردم نهاد

بنیادی در آخر با اشاره به تعامل خوب دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و قضایی با فراکسیون محیط زیست، ابراز امیدواری کرد که نهادهای مردم نهاد بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرند و در این رابطه گفت: به هر حال مورد نیاز است کلاس های آموزشی جهت این افراد برگزار شود که احیاناً مشکلی برایشان پیش نیاید.

واژه های کلیدی: فعالیت | بازداشت | مسئولان | استفاده | خانواده | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs