بيدار ایران دستگاه دستگیری تروریستی نیروی انتظامی

بيدار: ایران دستگاه دستگیری تروریستی نیروی انتظامی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تلاش دارم تکرار نشوم / شبنم مقدمی

شبنم مقدمی از تلاشش جهت تکرارش نشدن در نقش‌ها سخن گفت، راجع به فیلم‌های «خجالت نکش» و «درساژ» توضیح داد و به این توصیه اشاره کرد که شاید یک روز خودش هم فیلم بسا

تلاش دارم تکرار نشوم / شبنم مقدمی

شبنم مقدمی: تلاش دارم تکرار نشوم

عبارات مهم : بازیگر

شبنم مقدمی از تلاشش جهت تکرارش نشدن در نقش ها سخن گفت، راجع به فیلم های «خجالت نکش» و «درساژ» توضیح داد و به این توصیه اشاره کرد که شاید یک روز خودش هم فیلم بسازد.

به گزارش ایسنا، دومین خاص برنامه «سینما دو» جهت جشنواره فیلم فجر در حالی جمعه شب با اجرا و سردبیری حامد عنقا روی آنتن رفت که این قسمت از برنامه به علی نصیریان به خاطر چندین دهه حضور پرافتخار در سینمای کشور عزیزمان ایران تقدیم شد.

عنقا که میزبان شبنم مقدمی بازیگر فیلم «خجالت نکش» بود، از او راجع به اینکه تا به حال چند بار در نقش پرستار ایفای نقش کرده و خودش هم انگار پرستاری خوانده پرسید.

گفتم یا پروانه طبابت مرا بدهید یا دیگر نقش پرستار و دکتر پیشنهاد نکنید!
مقدمی در این خصوص گفت: دیگر در نقش پرستار بازی نمی کنم. متاسفانه هنگامی که نقشی قدری دیده و راجع به آن بحث می شود، همه می گویند حالا که فلان بازیگر در آن نقش جواب داده هست، ما هم از او در همان نقش استفاده کنیم. این شد که در دوره ای جهت هر چه نقش پرستار و دکتر سراغ من می آمدند. من هم گفتم یا پروانه طبابت به من بدهید، یا من بروم در بیمارستان مشغول به کار شوم یا بیاییم و دیگر این کار را نکنیم!

وی افزود: راجع به رشته پرستاری هم، من می خواستم بازیگری بخوانم ولی خانواده ام نمی گذاشتند. می خواستم مفری پیدا کنم تا به سمت ادبیات نمایشی بروم. من پرستاری دوست نداشتم و از خانواده ام بابت اینکه اجازه دادند این درس را نخوانم ممنونم.

بازیگر «امروز» در پاسخ به اینکه آیا خودت را در نقش هایی که بابت آنها جایزه گرفته ای تثبیت نمی کنی، اظهار کرد: علاقه به تنوع در گزینش نقش در من وجود دارد و اینکه بخواهم خودم را در هر بوته ای به نقد و آزمایش بکشم مال شبنم مقدمی هست. نمی دانم کودک درون یا بخشی از شخصیت من است که دلش می خواهد زندگی های متفاوت را تجربه کند. جذابیت بازیگری جهت من این است که انگار چند بار به دنیا می آیم و زندگی های متفاوت را تجربه می کنم، من هرگز «صنم» فیلم «خجالت نکش» را تجربه نمی کردم اگر آن را بازی نمی کردم، زنی بسیار جالب که در بیان احساساتش یکرنگ و عیان و عریان است.

در «خجالت نکش» خارج از هر توهینی شوخی سیاسی کرده ایم
مقدمی در پاسخ به اینکه رضا مقصودی در آثارش معمولا شوخی های سیاسی با کاراکترهایی که در عرصه سیاست بوده اند داشته و آیا این بار نیز این شوخی ها زیاد و حساسیت برانگیز است یا خیر، تصریح کرد: هنگامی که شوخی است و اهانتی در کار نیست، می تواند باشد. ما هر لحظه این نقد را می کنیم که بعد ما با که شوخی کنیم، از جامعه پزشکان گرفته تا بقیه مردم هر لحظه از شوخی با صنفشان شکایت می کنند ولی بزرگان باید به ما این اجازه را بدهند و ما خارج از هر شکل توهین آمیزی شوخی کرده ایم.

عنقا در ادامه گفت: شما امسال دو فیلم داشتی که کارگردان هر دو فیلم اولی هستند. خیلی ها فکر می کردند آیا نباید فیلم آقای بادکوبه در جشنواره فجر باشد، به خاص بعد از اینکه جشنواره برلین به «درساژ» توجه کرد، راجع به این اثر بگویید.

فکر میکردیم «درساژ» در ویترین مملکت خودمان هم به نمایش درمی آید
مقدمی توضیح داد: ما فکر می کردیم «درساژ» در جشنواره فجر پذیرفته شود، بالاخره اهمیت دارد که یک فیلم در ویترین مملکت خودمان دیده شود. ولی نمی دانم چه اتفاقی افتاد و در جریان نوع ارزیابی جشنواره نیستم ولی مطمئم این فیلم در اکران مخاطب خود را پیدا خواهد کرد. «درساژ» یک فیلم اجتماعی راجع به اوضاع نوجوانان هست. به نظرم یک ناهنجاری در ارتباط نوجوانان با هم و با خانواده هایشان وجود دارد که چیز کمی نیست و می شود خیلی راجع به اش حرف زد. آقای بادکوبه هم خیلی در این باره مطالعه کرده و دقیق و موشکافانه سراغ این عنوان رفته است.

فجر را به برلین ترجیح می دهم
وی در پاسخ به اینکه اگر همزمان در جشنواره فجر و برلین کاندید شود، در کدام مراسم شرکت خواهد کرد، گفت: قطعا جشنواره فجر را ترجیح میدهم. شعار هم نمی دهم. به این علت که فجر بااهمیت ترین مناسبت سینمایی کشوری است که در آن زندگی می کنم و جهت من مهم هست. حتما برلین و کن هم مهم است ولی اینجا کشور خودم است و ما جهت مردم خودمان فیلم می سازیم.

عنقا خطاب به مقدمی تاکید کرد: شما جزو معدود بازیگرانی هستی که علاوه بر اینکه از کلاسهای بازیگری امین تارخ و آتیلا پسیانی شروع کردی، در خارج از کشور در اسپانیا هم آموزش دیده ای. تفاوت این آموزش ها در کجا بود و در بازیگری امروز تاثیر کدام یک را می بینی؟

برایم مهم نیست بگویند این همانی است که سایر بازیگران یک سریال بود
مقدمی پاسخ داد: تاثیر همه را احساس می کنم و تجربه همه این سالیان کوله باری است که به دوش من هست. از صحنه تئاتر و رادیو گرفته تا تلویزیون و سینما. خدا را شکر می کنم که کوله بارم سنگین هست. اصلا جهت مهم نیست بگویند این همانی است که روزی اسمش در سایر بازیگران می آمد بلکه سریالی بوده که سایر بازیگران آن بوده ام و در تالار شماره دو تئاترشهر نمایش اجرا کرده ام تا به سالن مهم آن رسیده ام.

وی در این باره که اگر حالا هم فرصتی پیش بیاید دوباره نقش کوتاه بازی می کند، اظهار کرد: آیا که نه. حالا هم فیلم کوتاه بازی می کنم و کار اخیرم «سیاه سرفه» نام داشت. فقط بستگی دارد نقش چه باشد. مجموعه دریافته ایم در کلاسهای آموزشی متفاوت و تجربیاتی که به دست آورده ام بوده که مرا شکل داده است.

اگر تهیه کننده پیدا کنم شاید فیلمم را بسازم
این بازیگر همچنین اعلام کرد: نمی دانم تهیه کننده پیدا کنم یا خیر ولی شاید فیلمم را بسازم.

عنقا نیز به این توصیه اشاره کرد که او زمانی جهت سریال های کوتاه بعدازظهر مینوشته است.

مقدمی ادامه داد: اگر شما تهیه کننده من شوید همین امشب فیلمنامه را برایتان ایمیل می کنم.

عنقا پاسخ داد: نمی دانم روی آنتن چه بگویم. چون بعدها ممکن است به عنوان سند باشد! ولی اگر فیلمنامه خوبی باشد آیا که نه!

منتظرم «بمب یک عاشقانه» را در جشنواره ببینم.
شبنم مقدمی نیز در آخر راجع به کارهای تازه خود و همچنین این پرسش که منهای فیلم خودش امسال کدام فیلم را دوست داری ببینی و جهت آن هیجان زده ای، گفت: اکنون در حال بازی در فیلمی هستم که مشغول فیلمبرداری آن هستیم ولی چون کار به شکل سکوت خبری جلو میرود، بهتر است هر موقع خود بزرگان تصمیم گرفتند خبرش را اعلام کنم. «بمب یک عاشقانه» ساخته پیمان معادی را هم دوست دارم در جشنواره امسال ببینم، از خود آقای معادی هم راجع به آن شنیده ام.

واژه های کلیدی: بازیگر | پرستار | بازیگری | جشنواره | بازیگران | شبنم مقدمی | جشنواره فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs