بيدار ایران دستگاه دستگیری تروریستی نیروی انتظامی

بيدار: ایران دستگاه دستگیری تروریستی نیروی انتظامی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری 7 هنرمند ایرانی که پرونده‌ی قضایی دارند

مسائل مالی، قتل، حمل مواد مخدر و… از جمله اتهاماتی بوده که در سال های اخیر بعضی بازیگران و صورت های معروف سینما و تلویزیون با آن درگیر شده است اند.

7 هنرمند ایرانی که پرونده‌ی قضایی دارند

7 هنرمند ایرانی که پرونده ی قضایی دارند

عبارات مهم : ایران

مسائل مالی، قتل، حمل مواد مخدر و… از جمله اتهاماتی بوده که در سال های اخیر بعضی بازیگران و صورت های معروف سینما و تلویزیون با آن درگیر شده است اند.

به گزارش روزنامه هفت صبح، پرسشها مالی، قتل، حمل مواد مخدر و… از جمله اتهاماتی بوده که در سال های اخیر بعضی بازیگران و صورت های معروف سینما و تلویزیون با آن درگیر شده است اند. حمید ص نخستین هنرمندی نیست که به علت ارتکاب جرم با برخورد قضایی مواجه شده. قبل از او اشخاص دیگری هم از خانواده سینما، تلویزیون و موسیقی بوده اند که درگیر این پرونده ها شدند. از بعضی برطرف اتهام شد و بعضی دیگر دوران محکومیت خود را سپری کردند و بعد آزاد شدند. ما 7 پرونده ای که در سال های اخیر در مورد بازیگران و صورت های معروف مطرح شده است را مرور فهرست کردیم. این ها البته مواردی هستند که نام متهمین به صورت کامل (و نه به صورت اختصاری) در رسانه ها اعلام شده. ورزشکاران را هم از این فهرست از بین بردن کردیم.

1. فرزان اطهری

7 هنرمند ایرانی که پرونده‌ی قضایی دارند

فرزان طهری مدل و بازیگر ایرانی- سوئدی است که 4 سال پیش در دوبی به اتهام حمل کوکایین به حبس ابد محکوم شد. او در دوران بازداشت این اتهام را تکذیب کرد و گفت این یک توطئه هست. در سال 92 یک کمپین اینترنتی جهت حمایت از او به راه افتاد و صورت هایی مثل سیروان خسروی و بهرام رادان از او حمایت کردند. در دادگاه تجدیدنظر حکم حبس ابد او به 10 سال زندان کم کردن پیدا کرد.

مسائل مالی، قتل، حمل مواد مخدر و… از جمله اتهاماتی بوده که در سال های اخیر بعضی بازیگران و صورت های معروف سینما و تلویزیون با آن درگیر شده است اند.

اطهری از داخل زندان یک ترانه به نام «زندگی ام را نجات بده» خطاب حاکم دوبی خواند. موزیک ویدئوی آن را به دست حاکم دوبی رساندند و خلاصه در سال 2015 در روز ملی امارات او بعد از دو سال و هفت ماه آزاد شد. فرزان اطهری متولد 1363 است و تا 4 سالگی در کشور عزیزمان ایران زندگی کرده. حالا هم بعد از آزادی به داخل کشور عزیزمان ایران رفت و آمدهایی دارد. او سابقه بازی در فیلم های چهل سالگی به کارگردانی علیرضا رییسیان و شبانه روز به کارگردانی امید بنکدار را هم دارد.

2. فرزاد جمشیدی

«ماه خدا» و «یاد خدا» نام برنامه هایی است که فرزاد جمشیدی با آن ها جهت افکار عمومی آشنا شد. ظاهر و نحوه اجرای او شبیه مجری های دهه 60 و 70 بود ولی حضور او در خاص برنامه سحر ماه رمضان باعث مورد توجه قرار گرفتن او شد. او ریاست دفتر هماهنگی و سازماندهی مجریان سیما را برعهده داشت. حتی در سال 86 هم جهت مدت کوتاهی مدیر کل روابط عمومی وزارت بازرگانی بود. چند ماه بعد ولی دچار دو پرونده قضایی شد.

7 هنرمند ایرانی که پرونده‌ی قضایی دارند

شاکی اول مدعی العموم بود. گفته می شد دادستانی کل کشور به علت شعر طعنه آمیزی که در رادیو راجع به قضات خوانده از او شکایت کرده ولی درنهایت با اعلام رضایت شاکی مختومه شد. پرونده دومی که پای جمشیدی در آن گیر بود مربوط به یک شاکی شخصی بود. شاکی پرونده می گفت به وسیله این مجری تلویزیونی اغفال شده است ولی چند ماه بعد او هم اعلام رضایت کرد. در نهایت فرزاد جمشیدی منشتر شدن نامه ای جهت هر لحظه با تلویزیون خداحافظی کرد.

مسائل مالی، قتل، حمل مواد مخدر و… از جمله اتهاماتی بوده که در سال های اخیر بعضی بازیگران و صورت های معروف سینما و تلویزیون با آن درگیر شده است اند.

3. جواد گلپایگانی

جواد نظری گلپایگانی را احتمالا متولدین نیمه اول دهه شصت به قبل فقط می شناسند. او با بازی در نقش «آتقی» در سریال آینه عبرت به شهرت رسید. او تهیه کنندگی دو فیلم از محمدرضا اعلام و رضا میرلوحی را هم برعهده داشت. جواد گلپایگانی بعدتر درگیر ماجراهایی شد که او را به کلی از فضای سینما و تلویزیون دور انداخت.

7 هنرمند ایرانی که پرونده‌ی قضایی دارند

او ابتدا با یک عابر پیاده تصادف کرد که خانواده متوفی بدون گرفتن دیه رضایت دادند. بار دوم ولی یک تصادف دیگر منجر به جرح پیش آمد که این بار گلپایگانی مجبور شد راهی زندان شود. خودش می گوید در دوران زندان چون از اموالش دور بوده بدهی اوج آورده ولی به هر حال به علت پرسشها مالی دوران محکومیت اش را تا سال های بعد طول کشید. تا اینکه در بهمن 93 اعلام شد با کمک ستاد دیه و خیرین، گلپایگانی از زندان آزاد شد. چند سالی دوباره از او خبری نبود تا اینکه در جریان عضویت انتخابات ریاست جمهوری 96 دوباره سر و کله این بازیگر تلویزیونی پیدا شد. او با شعار «ریشه کن کردن مواد مخدر» در انتخابات عضویت کرد که طبعا تایید صلاحیت هم نشد. جواد گلپایگانی متولد 1329 است.

4. غزل حشمت

دوشنبه 22 شهریور ساعت چهار صبح، یک 206 صندوقدار که با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت در حرکت بود، با دو کارگر شهرداری که در حاشیه بزرگراه حکیم مشغول عملیات آبیاری بودند، تصادف کرد. هر دو کارگر افغان بودند. اولی فوت کرد و دومی چند روزی در بیمارستان خوابیدن بود. همان وقت سایت گزینش راجع به این ماجرا نوشت: «غزل حشمت در بازداشتگاه به سر می برد. بازیگران و صورت های معروف و جمعی از مرد خیر در تلاش هستند با جمع آوری وجه و پرداخته دیه غزل حشمت را از زندان آزاد کنند.»

فعالیت های غزل حشمت البته محدود به حضور در ویدئو ویدئو های داخلی اوایل دهه 80 شمسی بود ولی بازیگری که در هنگام سانحه همراه او بود اسم و رسم بیشتری داشت. ماشین متعلق به یکی از بازیگران مرد تئاتر و تلویزیون بود که در گزارش ها آمده بود خود او در ماشین حضور داشته.

5. امیر تتلو

امیر تتلو تا الان چند مرتبه بازداشت شده است که حداقل دو بار این بازداشت ها بازتاب گسترده ای در اینترنت داشته و مقامات عالی نظامی و قضایی راجع به آن اظهار نظر کردند. یک مرتبه در آذرماه 92 مسعود زاهدیان رییس پلیس امنیت اخلاقی اعلام کرد این خواننده دستگیر و به قوه قضاییه سپرده شده است هست. بار دوم هم شهریور ماه سال پیش بود که 62 روز را در زندان گذراند. شهریور ماه سال پیش امیر تتلو پاس از آن که به دادسرا احضار شد، یک فایل صوتی توهین آمیز خطاب به بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه منتشر کرد.

همین مسئله اوضاع پرونده او را پیچیده تر کرد. کار تا جایی ادامه پیدا کرد که تتلو 62 روز را در زندان سپری کرد. بعد از آن که عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت این خواننده در جلسه محاکمه از کارها خود عذرخواهی کرده و شاکی او رضایت داده هست، آزاد شد. در ماجرای آزادی او گفته می شد صورت هایی مثل عباس جدیدی هم وساطت کرده اند.

6. امیرمحمد زند

امیرمحمد زند در یک گفت و گوی تصویری گفته که آخرهای دهه 70 شمسی هنگامی که مشغول سپری کردن دوران خدمت سربازی خود در یزد بوده یکی از هم خدمتی هایش با اسلحه او خودکشی می کند و همین مسئله زمینه ساز بازداشت او به عنوان قاتل می شود. در نهایت او بعد از انجام تحقیقات تبرئه می شود و همین ماجرا سوژه یکی از قسمت های سریال «به دنیا بگویید بایستد» می شود.

امیرمحمد زند متولد1357 است و در فیلم هایی مثل اتوبوس شب و تقاطع بازی کرده. در تلویزیون هم سریال هایی مثل ماه و پلنگ، فوق سری و شاید جهت شما هم اتفاق بیفتد با بازی او پخش شده.

7. حمید ص

حمید ص متولد مرداد 1372 در پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. با این حساب او حالا تازه 24 ساله شده است و درگیر یک پرونده قتل هست. او اعتراف کرده که با ناپدری اش درگیر شده است و همین احتمالا باعث فوت او شده است هست. حمید ص در سال های اخیر تک ترانه هایی را به سبک رپ خواند و ویدئو ویدئو های آن او را به شهرت رساند.

واژه های کلیدی: ایران | زندان | پرونده | ایرانی | بازیگران | تلویزیون | تلویزیون | قوه قضاییه | پرونده قتل | بازیگران مرد | بازیگر ایرانی

7 هنرمند ایرانی که پرونده‌ی قضایی دارند

7 هنرمند ایرانی که پرونده‌ی قضایی دارند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs